Říká se,že kuchař je půl doktora…

a je to pavda.Zaprvé musí dbát na hygienu,protože svým jednáním může ohrozit zdraví hostů.A zadruhé je gastronomie strašně obsáhlý pojem,má nekonečně oborů. Nemám rád,když se někdo povyšuje nad kuchaře ve školní jídelně nebo paní, která dělá nejlepší kafe u meka a ještě se u toho dokáže usmát. Prostě každý,by měl dělat svou práci dobře a rád bez ohedu na to o jaký gastro-obor se jedná…

Těžko říct,která část gastronomie mě zajímá víc..
Catering

Nyní zajišťuji služby od víkendu u vás na chalupě po luxusní svatby, běžné party, grilování, meetingy s menu a coffee breaky, obsluhu v krojích, vánoční párty, sushi párty..
Catering na HORSE PARK KAMENNÝ DVŮR
www.horsepark.cz
od 2010

Koně a nejen svatby. I zde je pole mé působnosti. Překrásný objekt, ideální pro svatby a soukromé akce. Vše nové a zrekonstruované. Statek s s funkcionalistickou ubytovací sekcí.
Hotel Falkensteiner Maria Prag,Praha 2
od 2010 – šéfkuchař

Jelikož mám 3 děti a domek nějakou tu hypotéku. A taky je mi 45, musím chodit do zaměstnání. Jistota je pro mě zatím zásadní. Kam to až dojde nevím. Toto je současný stav.
Catering na Chateu Roztěž,Kutná Hora
www.casaserena.cz
od 2008

Dostal jsem nabídku od kamaráda ing. Martina Kocourka zajišťovat catering na zámku Roztěž. Když jsem to uviděl, neodolal jsem. Bohužel je objekt celý privátní(majitelem je firma FOXCONN),takže není přístupný každému.Tím je práce často těžší a klienti náročnější. Je tu ta nejkrásnější kuchyň, kde jsem kdy vařil. Tady to jde samo. Privátní šéfkuchař nějak se stalo, že chodím vařit do rodin, které si mohou dovolit nevařit a zavolat si na to kuchaře. Mám opravdu skvělé klienty, chovají se ke mně fér a já se snažím být fér k nim. Jsem k nim diskrétní a nebudu je jmenovat. Ale mají krásné domy a kuchyně a práce u nich mně opravdu baví!
Spolumajitel fastfoodu WESTERN CHILLI,Říčany u Prahy
www.western-chilli.cz
od 2007

S kamarádem zkoušíme pracovat s Fastfoodem.Obdivuji fastfoody. Nevím proč je moderní fastfood zatracovat a odsuzovat-ale-fastfood je přece znamená rychlé občerstvení a těch vždy v Čechách bylo!Taková Koruna dole na Václaváku.Kde jsou mléčné bary s jahodovými koktejly a skvělými chlebíčky-poslední se snad drží v Dejvicích na Kulaťáku.Kam se ztrácí masny se skvělou dršťkovou polévkou a vynikající teplou sekanou či ovarovým kolenem?To všechno je přece fastfood,tedy rychlé občerstvení.A jak je možné,že každý odsuzuje „Mekáč“a přitom dělají největší obraty ze všech restaurací v České republice?Je to prostě vymakanej systém a dělaj to pořád stejně dobře.Dávám si u nichněkdy jen shake a kafe-ale musim uznat-jedou.Tak zkuste vymyslet jen jedno jídlo,které budete dělat pořád stejně a lidi na to budou pořád chodit a budou ho znát…To je sakra,sakra těžké. Tak proto to zkouším a…prostě přijďte do Říčan na Bandito pitu nebo Dršťkovou a uvidíte..
Hotel Courtyard Marriott,Praha 3
2006-2008-,šéfkuchař

Zde jsem poprvé poznal dokonalý Americký systémový provoz.Vše dopředu vymyšlené,naplánované. Řídí více jak 2500 hotelů po celém světě.
Hotel Dorint don Gionanni,Praha 3
1995 – 2005, od 1998 šéfkuchař

Hotelový provoz jsem si vyzkoušel v Hotelu don Giovanni.Měl jsem na starosti cca 30 kuchařů,cukráře,řezníky,učně.Velký banketní provoz,spoustu akcí,skupinové snídaně až pro 700 osob. Největším přínosem pro mě bylo setkání s Pavlem Pospíšilem,majitelem restaurace Krone v Bühlu u Baden-Badenu.Jeho chápání poskytování služeb v gastronomii by se mělo povinně vyučovat ve všech českých gastro školách. Byl jsem na stáži v hotelu Sylterhof u šéfkuchaře Johannese Kinga. To se nedá zapomenout.. Pracoval jsem zde s Radkem Šubrtem,hvězdou soutěže MASTER CHEF. Poprvé jsem poznal Zdeňka Pohlreicha,chodili jsme do restaurace hotelu Radisson SAS,kde dělal šéfkuchaře.
Restaurace v Praze1
1993-1995

Taková normální porevoluční divočina-kaviár z kilových plechovek a nekonečně bifteků v rádoby luxusních podnicích..
NeustifterhofNeustift,Stubaital,Rakousko Krone,Mondsee,Rakousko
1990-1992 sezonní zaměstnání hotely

V Rakousku jsem se učil rychlosti a velké flexibilitě.Germánská gastronomie je na vysoké úrovni a jejich pohostinnost často nezná mezí.Zde jsem se doučil co je nutné pro ála carte-demi glace,court bouillion,kaiserschmarren a salzurské noky na minutku…prostě vše rychle a co nejlépe. Tady jsem se potkal s Tomášem Karpíškem,majitelem Ambiete.
Kuchař základní vojenská služba
1988

Celkem o nic nešlo,ale zkuste si vařit 2 roky pro 160-700 vojáků každý den.Nebylo volno.Oni jedli pořád.
Praxe hotel Intercontinental a Panorama Praha

Po vyučení jsem pracoval rok v hotelu Panorama jako řezník.Masná výroba je těžká,ale krásná práce.Vyznat se a umět pracovat s masem je velká věda.Udělat pravou řeznickou sekanou,zabijačku,klobásu je opravdové umění a radost.Je v tom kus opravdového řemeslného kumštu.
Sou společného stravování-obor kuchař číšník-
1984-1988

tak to prozatím stačí..